Centralny Poligon Sił Powietrznych


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
SZTANDAR CPSP

Strona główna sztandaru.
Na stronie głównej płata pośrodku krzyża kawalerskiego w czerwonym kręgu znajdują się dwie gałązki wawrzynu ułożone w kształcie wieńca otwartego w górnej części, haftowane złotym sztychem. Pośrodku umieszczony jest wizerunek Orła Białego (ustalony Ustawą z dnia 19 lutego 1990 roku). Orzeł zwrócony jest głową ku drzewcu, haftowany srebrnym sztychem, natomiast korona, dziób i szpony orła haftowane są złotym sztychem. Pomiędzy ramionami krzyża kawalerskiego, w rogach płata w czterech wieńcach wawrzynu znajdują się skróty CPSP, taki skrót odnosi się do Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w dokumentach normatywnych dotyczących powołania jednostki. Skróty haftowane są złotym sztychem.

Strona odwrotna sztandaru.
Na stronie odwrotnej pośrodku wieńca umieszczony jest w trzech wierszach napis
„Bóg Honor Ojczyzna”, haftowany złotym sztychem. Pomiędzy ramionami krzyża kawalerskiego, w rogach płata są umieszczone wieńce wawrzynu, a w ich polach:

a)    w prawym górnym wieńcu wawrzynu napis w dwóch linijkach 01 IX 2017
b)    w prawym dolnym wieńcu wawrzynu napis w dwóch linijkach 01 IX 1952
c)    w lewym górnym wieńcu wawrzynu wizerunek odznaki pamiątkowej Centralnego Poligonu Sił Powietrznych
d)    w lewym dolnym wieńcu wawrzynu odwzorowanie herbu Gminy Ustka;

    Symbole umieszczone w wieńcach wawrzynu na stronie odwrotnej płata sztandaru podkreślają związek z regionem, w którym powstał i stacjonuje Centralny Poligon Sił Powietrznych, z jego społecznością oraz poszanowanie i kultywowanie tradycji jednostek Wojska Polskiego na terenie Gminy Ustka.
    Odnosząc się do miejsca stacjonowania oznaka pamiątkowa wskazuje tło, które stanowi linia brzegowa kraju z zaznaczonym miejscem stacjonowania CPSP Ustka Ponadto głównym elementem oznaki są stylizowane rakiety i armaty przeciwlotnicze oraz samolot, umieszone obok anteny stacji radiolokacyjnej z nałożoną biało – czerwoną szachownicą, świadczącą o przynależności do Sił Powietrznych. Dodatkowo wskazują na historyczną datę utworzenia CPSP Ustka, oraz 65 jubileuszu powstania CPSP przypadającego w 2017 roku.

 

 
    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Centralny Poligon Sił Powietrznych
Poligonowa 1
76-270 Ustka
tel. 261232101
fax. 261232190
cpsp@ron.mil.pl

    
  • BIP