Centralny Poligon Sił Powietrznych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 września 2020
Święto CPSP i Wojsk OPL
1 września uroczyście rozpoczęty apelem w Centralnym Poligonie Sił Powietrznych.

Podczas uroczystego apelu z okazji 68. rocznicy powstania Jednostki, Komendant płk dypl. Stefan ŚWIDURSKI wręczył medale, akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe oraz wyróżnienia żołnierzom CPSP. Komendant w swoim przemówieniu odwołał się do historii poligonu, omawiając ją w szerokim aspekcie współpracy z jednostkami garnizonu, a w szczególności z 6. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym, który zabezpiecza pod względem logistycznym nasze działania. Na zakończenie Komendant skierował do wszystkich życzenia:
"W dniu Święta Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, składam, byłym żołnierzom, żołnierzom aktualnie pełniącym służbę oraz Waszym  rodzinom serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Wszystkim szeregowym, podoficerom i oficerom składam podziękowanie za ofiarną i pełną oddania służbę, dla dobra Naszej Jednostki. Życzę jednocześnie kolejnych sukcesów i satysfakcji z wykonywanych zadań. Pracownikom dziękuję za wkład wnoszony w codzienną pracę, życzę dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym."

Niestety z uwagi na obostrzenia związane z COVID 19 tegoroczne święto obchodziliśmy bez udziału naszych przyjaciół i sympatyków. Dziękujemy za życzenia nadesłane do jednostki, wszystkie zostały przytoczone w trakcie apelu. Bardzo dziękujemy byłym Komendantom za życzenia złożone na ręce obecnego Komendanta. Pozdrawiamy wszystkich naszych sympatyków i przyjaciół byłych żołnierzy i pracowników CPSP z nadzieją, że kolejny jubileusz będziemy mogli znów razem świętować. 

Święto CPSP zbiega się w terminie ze świętem Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. Jest to dla nas święto nie mniej ważne, gdyż poligon jest dedykowany w głównej mierze przeciwlotnikom i rakietowcom.

Z tej okazji podczas apelu odczytane zostały życzenia od Szefa Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej - Zastępcy Inspektora Rodzajów Wojsk gen. bryg. Stefana Mordacza. Delegacja z Komendantem płk Świdurskim na czele złożyła z tej okazji wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową "Chwała przeciwlotnikom".

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centralny Poligon Sił Powietrznych
Poligonowa 1
76-270 Ustka
tel. 261232101
fax. 261232190
cpsp@ron.mil.pl

    
  • BIP