Strona Główna
AKTUALNOŚCI
11.11.2019
GARNIZON USTKA

Uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Następnie pod  pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej odczytany został Niepodległościowy Apel Pamięci, a dla uczczenia sto pierwszej rocznicy odzyskania niepodległości kompania honorowa CPSP oddała salwę honorową. Licznie przybyłe delegacje złożyły symboliczne biało - czerwone wiązanki kwiatów. W imieniu wszystkich żołnierzy garnizonu Ustka kwiaty złożyli Dowódcy i Komendanci jednostek wojskowych.

Po złożeniu wiązanek uczestnicy uroczystości sformowali "kolumnę marszową" i ruszyli w marszu dla Niepodległej do centrum miasta Ustki. Na czele tuż za orkiestrą marsz prowadziła kompania honorowa Centrum Szkolenia MW wraz z pocztem sztandarowym. Za kompanią dumnie powiewała 16. metrowa biało - czerwona flaga niesiona przez elewów z CSMW, a za nią w niekończącym się orszaku delegacje i mieszkańcy Ustki w narodowych barwach, z narodowymi kotylionami, flagami i co najważniejsze szczerymi uśmiechami i radością wypisaną na twarzach.

Na drodze marszu zatrzymaliśmy się przy rondzie im. gen. Sosabowskiego gdzie w hołdzie pamięci delegacje również złożyły wiązanki kwiatów. I marsz dla Niepodległej powędrował dalej ulicami Ustki, aż pod Kino Delfin gdzie odbyła się dalsza część uroczystych obchodów.

Organizatorzy uroczystych obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprosili uczestników święta na premierę filmu o kmdr ppor Franciszku Dąbrowskim nieugiętym obrońcy Westerplatte, który związany był z Ustką będąc w przeszłości Komendantem CSMW i Dowódcą Garnizonu Ustka. 101 lat Polski Niepodległej!!! Niech się święci Narodowy Dzień Niepodległości!!! Chwała Bohaterom! Cześć Ich Pamięci! Galeria

Środa, 26 luty 2020r.
Odwiedzono nas 5684333 razy