Strona Główna
AKTUALNOŚCI
28.10.2019
W dniu 26 października br. żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej wzięli udział w organizowanym przez eFP Battle Group Latvia ekstremalnym biegu BALTIC WARRIOR. Ćwiczenie odbyło się w m. Sigulda.

Na starcie zawodów stanęło 121 drużyn z 16 państw. Polacy mieli okazję zmierzyć się z sojusznikami z Kanady, Litwy, Łotwy, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Albanii, Słowacji, Słowenii, Czech, Norwegii i Belgii. Regulamin biegu przewidywał uczestnictwo w dwuosobowych drużynach. Każdy zawodnik startował w umundurowaniu oraz z plecakiem o wadze 15kg. Pierwszym etapem był bieg na dystansie 16km, następnie żołnierze musieli przenieść kajak o wadze około 35kg na trasie około 2 km. Następna faza zawodów to spływ przeniesionym kajakiem po rzece Gauja, co stanowiło kolejne siedem kilometrów trasy. Po przybyciu do brzegu żołnierzy czekał ostatni etap, 4km odcinek do pokonania biegiem.

Pierwszymi żołnierzami na mecie okazała się drużyna niosąca biało-czerwoną flagę w składzie kpt. Tomasz SZOPIŃSKI z Centralnego Poligonu Sił Powietrznych oraz st. chor. szt. Mariusz MICHNO.  Żołnierze z V zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie dobiegli na metę z dużą przewagą nad pozostałymi drużynami, ustanawiając jednocześnie nowy rekord trasy. W biegu wzięło udział 20 drużyn z Polskiego Kontyngentu, a aż 3 drużyny z nich uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Na mecie witał i gratulował każdemu z polskich zawodników Dowódca V zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie mjr Daniel Stanicki.

GALERIA

 

Tekst: ppor. Agnieszka KOLOWCA

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek GRZYBOWSKI

Środa, 26 luty 2020r.
Odwiedzono nas 5684283 razy