Strona Główna
AKTUALNOŚCI
10.10.2019
CPSP

W dniu 10 października odbyła się zbiórka żołnierzy i pracowników RON CPSP.
Zbiórkę rozpoczęła się od minuty ciszy poświęconej dwóm żołnierzom – saperom z 29. patrolu rozminowania 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic  którzy zginęli  8 października podczas wykonywania zadania usuwania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, w miejscowości Kuźnia Raciborska, gdzie nastąpił niekontrolowany wybuch.

Następnie Komendant CPSP płk dypl. Stefan Świdurski wręczył akt mianowania na kolejny stopień oficerski oraz medal „Za zasługi dla obronności kraju”. Ponadto w ramach zbiórki przedstawieni zostali nowoprzybyli oficerowie i szeregowi.

Zbiórka była także okazją do odczytania rozkazów o wyróżnieniach i przydzielonych premiach podsumowujących kwartał, który wymagał od żołnierzy  i pracowników RON poligonu dużego zaangażowania w zabezpieczenie szkolenia i strzelania wojsk jak również bieżącego funkcjonowania.

Mówiąc o bieżącej działalności poruszone  zostały także tematy profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa na drodze
i ochrony zdrowia związane z warunkami  bezpieczeństwa w warunkach jesienno – zimowych. Szczególna uwaga zwrócona została także na warunki bezpieczeństwa podczas szkolenia i strzelań oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. GALERIA

Niedziela, 23 luty 2020r.
Odwiedzono nas 5675059 razy