Strona Główna
AKTUALNOŚCI
11.11.2018
Asysta honorowa CPSP
Nie można było wyobrazić sobie lepszej pierwszej prezentacji naszego pięknego sztandaru, jak uroczyste obchody 100. lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Następnie z okazji stulecia niepodległości została odsłonięta pamiątkowa tablica, a pod pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej liczne delegacje złożyły symboliczne biało - czerwone wiazanki kwiatów. W imieniu wszystkich żołnierzy garnizonu Ustka kwiaty złożyli Dowódcy i Komendanci jednostek wojskowych.
Po złożeniu wiązanek uczstnicy uroczystości sformowali "kolumne marszową" i ruszyli w marszu dla Niepodległej pod Urzad Miasta Ustki. Na czele tuż za orkiestrą marsz prowadziła kompania honorowa Centralnego Poligonu Sił Powietrznych wraz z pocztem sztandarowym poligonu. Za kompanią  maszerowały pododdziały towarzyszące, poczty sztandarowe ze szkół, instytucji oraz organizacji. Za pocztami dumnie powiewała 16. metrowa biało - czerwona flaga niesiona przez elewów z CSMW, a za nią w niekończącym się orszaku delegacje i setki ustczan w narodowych barwach, z narodowymi kotylionami, flagami i co najważniejsze szczerymi uśmiechami i radościa wypisaną na twarzach.
Na drodze marszu zatrzymaliśmy się przy rondzie im. gen. Sosabowskiego gdzie w hołdzie pamięci delegacje również złożyły wiązanki kwiatów. I marsz dla Niepodległej powędrował dalej ulicami Ustki, aż pod Urząd Miasta gdzie odbyła sie dalsza część uroczystych obchodów. Odczytany został Niepodległościowy Apel Pamięci, a dla uczczenia setnej rocznicy odzykania niepodległości kompania honorowa CPSP oddała salwę honorową. Uroczystość zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym zakończyła się defiladą pododdziałow Garnizonu Ustka. Symbolicznie została też przed frontem budynku Urzędu Miasta Ustki opuszczona kapsuła czasu, która może zostać otwarta za kolejne sto lat.
100 lat Polski Niepodległej!!! Niech się święci Narodowy Dzień Niepodległości!!! Chwała Boahaterom! Cześć Ich Pamięci!Galeria
 
Piątek, 13 grudzień 2019r.
Odwiedzono nas 5462972 razy