Strona Główna
AKTUALNOŚCI
29.05.2018
Centralny Poligon Sił Powietrznych

Baltops 2018

 

W dniach 3 – 15 czerwca br. w rejonie Morza Bałtyckiego obędzie się międzynarodowe  ćwiczenie Baltops 18, w którym w sumie weźmie udział około 4700 żołnierzy z 20 państw członków NATO oraz 2 państw partnerów NATO.

W 2018 roku odbywa się już 46. edycja największych manewrów morskich na Bałtyku. Polska uczestniczy w BALTOPS już po raz 28. Jest to ćwiczenie międzynarodowe, oparte w głównej mierze na wspólnych działaniach morskich, ze szczególnym uwzględnieniem poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych, wojny minowej, obrony powietrznej oraz operacji desantu morskiego.

Tegoroczne manewry, podobnie jak poprzednie, uwzględniać będą m.in. elementy desantu wojsk na broniony odcinek wybrzeża morskiego  na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce

Siły główne międzynarodowej grupy zadaniowej będą desantowane na amfibiach AAV-7 z poduszkowców desantowych LCAC oraz z polskich okrętów transportowo-minowych.

Zbiórka, wyłącznie akredytowanych przedstawicieli mediów, w czwartek (7 czerwca br.) o godz. 9 .00 przy komendzie Centralnego Poligonu SP w Ustce przy ul. Obronieckiego (wjazd tylko od strony Ustki).

Akredytacja mediów krajowych zakończyła się w dniu 05 czerwca o godz.12.00. Wszyscy przedstawiciele mediów, którzy złożyli wnioski o akredytację otrzymują ją na dzień 07.06.2018r.

Zgłoszenia akredytacyjne (zawierające: imię i nazwisko, nr legitymacji prasowej lub dowodu osobistego, nazwę stacji TV, radiowej bądź prasy i numer rejestracyjny wozu transmisyjnego) należy przesyłać na adres :

k.krzewina-hyc@ron.mil.pl

Więcej szczegółów dotyczących epizodu desantu na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce  oraz w sprawie obsługi medialnej ćwiczenia Baltops 18 udziela oficer prasowy CPSP USTKA mjr Karolina Krzewina- Hyc, tel.: 519 038 648.

 

 

Niedziela, 23 luty 2020r.
Odwiedzono nas 5674831 razy