Strona Główna
AKTUALNOŚCI
27.01.2018
Komenda CPSP Ustka

W dniu 26 stycznia 2018 roku w Komendzie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbyło się przekazanie obowiązków Komendanta.
Płk Bogusław Atalski przekazał obowiązki swojemu zastępcy ppłk Zenonowi Szutenbergowi. Zdający obowiązki Komendant w tym samym dniu pożegnał się także z mundurem, kończąc po 40 latach swoją służbę wojskową.

W obecności licznie zgromadzonych gości, przedstawicieli Dowództwa Generalnego w osobach gen. bryg. Andrzeja Danielewskiego, gen. bryg. Stefana Mordacza, gen. bryg. Krzysztofa Żabickiego oraz płk dr Roberta Kosowskiego i płk Andrzeja Michałka, dowódców i komendantów jednostek wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, żandarmerii, byłych komendantów poligonu oraz sympatyków i przyjaciół CPSP płk Atalski przekazał obowiązki i wygłosił okolicznościowe przemówienie.

„Moja historia na tym poligonie to nie tylko ostatnie 3 lata ale bez mała  40 lat mojej służby wojskowej. Bez wątpienia  mogę dziś powiedzieć, że służby spełnionej choć nie usłanej jedynie pochwałami i wyróżnieniami. Służby na stanowiskach wymagających poświęcenia, elastyczności, doświadczenia  i wielu umiejętności ale przede wszystkim służby która była moją pasją i wyzwaniem. Służby, która obok mojego życia rodzinnego które jest najważniejsze była moim drugim życiem. Ale przede wszystkim te 40 lat to niezapomniany i wystarczający czas aby związać się emocjonalnie z ludźmi tworzącymi codzienność Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, aby poczuć wyjątkowość ludzi którzy tu służą i pracują. Dziś jestem przekonany, że to były nie tylko lata ciężkiej pracy i służby. Stojąc tu dziś jestem silniejszy o waszą siłę , bardziej doświadczony waszymi doświadczeniami zarówno służbowymi jak i tymi osobistymi. Dowódca nigdy nie działa sam, może odnosić sukcesy dzięki poświęceniu jego żołnierzy i pracowników. Wspólnie wykonaliśmy wiele zadań postawionych przed komendą poligonu, wymagających wielkiego zaangażowania, oddania, a jednocześnie zaprezentowania najwyższych umiejętności fachowych – wojskowego profesjonalizmu. Dzień pożegnania  jest  najlepszą okazją, aby podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska jednostki za ofiarną służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby Nasza Jednostka cieszyła się społecznym zaufaniem i była traktowana przez przełożonych, szkolące się tu pododdziały ale także i sojuszników, jako najwyższej rangi partner.”

Słowa uznania zarówno w swoim imieniu jak również w imieniu Dowódcy Generalnego w swoim przemówieniu wygłosił gen. bryg. Andrzej Danielewski.
Obejmujący w tym dniu obowiązki ppłk Szutenberg podziękował ustępującemu Komendantowi w imieniu wszystkich żołnierzy oraz pracowników poligonu oraz zapewnił , że dołoży wszelkich starań , by poligon w dalszym ciągu cieszył się uznaniem w opiniach przełożonych i szkolących się pododdziałów.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Koszalina, która specjalnie  dla kończącego po 40 latach służbę wojskową płk Atalskiego zagrała mini koncert a w nim tradycyjne „Sto Lat”. Galeria

 

 

 

Wtorek, 20 listopad 2018r.
Odwiedzono nas 4542839 razy